Den jazyků

(29.09.2017)
Naše škola se díky tradičnímu celoškolnímu projektu připojila k oslavám Evropského dne jazyků.

Projektový den měl úspěch a dle zpětné vazby žáků se líbil.

První stupeň se úžasně připojil, a to díky paní učitelkám, které děti seznámily s cizími jazyky a starší děti vytvářely pexesa, křížovky a ilustrace.

Velký ohlas byl i na druhém stupni, kde byli žáci rozděleni do smíšených pracovních skupin, které vytvářely příspěvky do školního časopisu – ten bude výstupem jejich celodenního úsilí. Žáci sami ocenili možnost pracovat ve skupině, demokratické vyjadřování, atraktivní témata, stejně tak jako schopnost naslouchat, nehádat se a seznamovat se s novými lidmi. Určitě si rozšířili obzory a nabyli nové vědomosti. Někteří se poprvé setkali s ruským jazykem a užili si spoustu legrace. Menší obtíž nastala kvůli přetížení sítě, což však žáky vedlo k práci s tištěnými encyklopediemi. A jak to tak bývá, někteří pracovali více, jiní se vezli, ale skupiny uvedly, že vždy pracovali téměř všichni.

Celkově se dají zhotovené příspěvky hodnotit jako velice vydařené a propracované. Všichni se tedy těšíme, až vše projde editací a na konci října bude časopis zveřejněn.

Velké poděkování všem zúčastněným ! :-)

aktualizováno: 29.9.2017 10:28:20 autor: Administrátor