skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

Aktuality

Den Země

(02.05.2018)
V pátek 27. dubna jsme oslavili Den Země.

Na děti čekal program na dvanácti různých stanovištích ve škole a asi na dvaceti zastaveních v Sítenském údolí.

Ve škole si žáci mohli např. prohlédnout mikroskopické preparáty, určovat „vycpaniny“ živočichů, poznávat ptáky podle hlasů, vyzkoušet si roli ohrožených druhů živočichů, zamýšlet se nad nejrůznějšími problémy životního prostředí a rolí člověka v něm apod.

Stanoviště v Sítenském údolí připravily Vášky – náš školní ekotým. Děti si tady zahrály třeba na záchrance mušek z pavoučí sítě, poznávali rostliny, vzpomínali, co všechno znají o přírodě, jaké písničky o přírodě se umí atd.

Byla to sice oslava Dne Země se skoro týdenním zpožděním, ale zato nám vyšlo počasí a věříme, že si děti den užily a především, že si odnesly kromě zážitků také spoustu nových informací o přírodě a životním prostředí – aby věděly, jak se k přírodě (ne)chovat.

Další fotografie najdete také na stránkách jednotlivých tříd.

aktualizováno: 2.5.2018 17:41:42 autor: Administrátor