Děti na startu

Naše škola se od října zapojila do celorepublikového projektu Děti na startu. Jedná se o projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku, zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Kurzy probíhají 1x týdně – v pondělí pro 1. třídy a ve středu pro 2. třídy. Jejich organizaci má na starosti paní učitelka Mgr. Michaela Kubíková, která je certifikovaným šéftrenérem kurzu Děti na startu. Děti jsou rozděleny do 2 – 3 skupin, ve kterých se pod vedením trenérů věnují zdokonalování v různých činnostech. Postupně se naučí, jak ovládat své tělo, správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebát se míče a hlavně získají základ pro celoživotní pozitivní vztah k pohybu, sportu a aktivnímu trávení volného času.

Desatero kurzu Děti na startu

• Nikoho neporovnáváme
• Při cvičení, u her nikdo nevypadává – každý se vždy vrací do hry
• Určeno pro všechny děti: šikovné – nešikovné, tlusté - hubené, talentované - netalentované
• Spolupracujeme s trenéry ostatních sportovních odvětví
• Vytváříme pozitivní vztah dětí ke sportu – normální je sportovat a hýbat se
• Chceme zabránit předčasné specializaci dětí – rozvíjíme všestrannost
• Správná životospráva – jednoduchou formou komunikace učíme děti správnému stravování
• Učíme správnému držení těla, drobným pohybovým návykům
• Komunikace v kolektivu, bezpečnost při sportování, používání pomůcek a nářadí
• Poradíme s výběrem sportovní aktivity – dalším případným zařazením ve sportovním oddílu Děti chodí na kurzy
   už měsíc a cvičení je stále baví.

Na jejich radost a spokojenost se můžete podívat ve fotogalerii nebo na videu

Další informace o projektu: www.detinastartu.cz

Změněno Název a popis Autor
3.11.2015 22:39:35