Školní knihovna

DARUJTE KNIHU ŠKOLE

Vážení rodiče a přátelé školy,

jak již jistě víte, snažíme se v naší škole podporovat čtenářství a čtenářskou gramotnost dětí. Naší snahou je tuto čtenářskou gramotnost podporovat, ať už jde o speciální Týden čtení s porozuměním, nebo návštěvy Městské knihovny již od 1. třídy, využívání metod Kritického myšlení, které čtenářskou gramotnost rovněž rozvíjejí. Nedílnou součástí našich aktivit je také provoz školní knihovny, kterou se snažíme pro děti co nejvíce zatraktivnit.

Bohužel se nám to vzhledem k omezeným finančním prostředkům nedaří vždy podle našich představ. V nedávné době jsme mezi dětmi udělali anketu, ze které vzešly nové knižní tituly, které by si děti rády půjčovaly ve školní knihovně.

Školní knihovna 2014/2015

Knihy do školní knihovny darovali tito rodiče a přátelé naší školy:

Dar od Petry Landové (Vojta Landa IV.)
Dar od Šárky Maříkové (Kateřina Holenková IV.)
Dar od Jaroslavy Havlové (Martin Havel III.A)
Dar od Petry Šafrové (Jakub Šafr III.B)
Dar od Vladimíry Linhartové ( Linhart Dominik IV.tř.)

Dar od Petra Jelínka z Malých Kyšic
Dar od JUDr. Lechnera Josefa

Děkujeme všem rodičům za darované knihy.

Jak nám můžete pomoci?

Možnosti jsou následující:

• projít si seznam nových titulů v naší anketě, knihu zakoupit a věnovat ji škole
  • pokud některý z titulů z ankety doma máte a myslíte, že už jej Vaše děti nevyužijí, můžete knihu do školní knihovny darovat
  • zakoupit knihu, která se Vašim dětem líbila
  • darovat škole použitou knihu, která měla u Vašich dětí úspěch

Do každé takto věnované knihy bude vlepena kartička se jménem dárce a datem darování.

Svým darem zvýšíte atraktivitu školní knihovny a tím i zájem o čtenářství.
                                                                                                                          Děkujeme.

Rozvoj ZŠ Vašatova, o. s. věnoval částku 5000,- Kč na nákup knih do školní knihovny.                                                                                                          Děkujeme.

ČTENÍ POMÁHÁ...

Naším cílem je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým. Nabízíme vám seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih přečtete, vraťte se k nám zpět. Poté, co odpovíte na pár otázek vztahujících se ke knize, získáte 50 korun.

Tuto odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na vaši pomoc. Věnujte ji třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

Projekt je určen pouze žákům základních a středních škol.

Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro vás i pro ty, kterým pomůžete. Těšíme se, že se k nám brzy vrátíte.
Více na: www.ctenipomaha.cz/