Kooperativní výuka

Dětem se líbí zařazování netradičních forem výuky - kooperativního učení. Třída je rozdělena do menších skupinek a společně se snaží o vzájemnou spolupráci při řešení jednoho úkolu. Učí se spolu komunikovat, učí se poprosit spolužáka o radu nebo pastelku a následně poděkovat. Na závěr všechny těší, když se společnými silami dopracují k výsledku. Kooperativní učení využíváme v hodinách českého jazyka a matematiky (vyprávění pohádek, osvojování si písmen a číslic, brzy začneme používat těžší příklady a slova). Na závěr proběhne skupinová reflexe, jak se nám pracovalo, v čem jsme se zlepšili a co musíme ještě zdokonalit (př. mluvit šeptem).

aktualizováno: 14.1.2018 10:31:44 autor: Mgr. Jana Klímová