Náš ,,vánoční,, den

Dnešní den jsme pojali v duchu Vánoc. Vyzkoušeli jsme si základy prostírání stolu  a  stolování. Poskládali jsme si vějířky a mističky z ubrousků. Naučili jsme se, kam patří na stole vidlička, nůž a lžíce a jak se u stolu máme chovat.

Paní učitelka si pro nás připravila malé  sladké pohoštění a kdo chtěl mohl se  podělit o pár kousků cukroví na náš společný stůl.

Když jsme si tak hezky vše připravili, popovídali jsme si o tradicích a některé z nich i vyzkoušeli. Pálení františků, rozkrojení jablíčka, házení ,,střevíčkem,, do kterého se zapojila i naše paní učitelka a ještě trochu toho věštění z hrníčků.  Zajímavostí byli i vánoční tradice spolužáků z ciziny.

A konečně se dostáváme k části, na kterou jsme se moc těšili a to na dárečky. Každý den na nás čekalo v čertikách část adventního kalendáře s úkolem, dnes jsme v něm však objevili malý dáreček. Poté jsme se všichni potěšili z dárečků a konec završili pohádkou Anděl Páně 2.

Přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok vaše 2. A

PS: Moc děkuji všem rodičům za dárky a cukroví, které dětem nachystali. Přeji příjemné prožití svátků vánočních a těším se na spolupráci v novém roce.

S pozdravem tř. uč. Růžičková

aktualizováno: 12.1.2018 15:11:10 autor: Mgr. Eva Růžičková