Výlet na Budeč

V pátek 16. 6. jsme se vydali na školní výlet. Cílem byla Budeč. Cesta vlakem příjemně uběhla a brzy jsme vystupovali v Zákolanech. V příjemném parku jsme se nasvačili a začali pomalu stoupat na Budeč. Čekalo nás milé přivítání kněžnou Ludmilou, knězem Učenem a Rostojem. Každý z nich nás seznámil se zlomkem života lidí v hradišti. Děti si vyzkoušely psaní na voskové tabulce. Seznámily se s oděvem tehdejších obyvatel a vyrobily si ozdobu. Získaly představu o bydlení a mohly si vyzkoušet namáhavé mletí mouky. Na závěr si své znalosti prověřily v pracovním listu. Dětem se na Budči líbilo, takže ani déšť na zpáteční cestě neměl šanci pokazit vydařený výlet.

aktualizováno: 20.6.2017 13:41:04 autor: Mgr. Irena Paulová