Babi a dědo, pojďte se mnou do školy a do divadla

V letošním roce jsme i my oslavovali mezinárodní den seniorů. V pátek jsme pozvali naše babičky a dědečky, aby s námi strávili příjemné dopoledne ve škole. První hodinu jsme se společně učili anglický jazyk s paní učitelkou Štolovou a Žákovou.

Další dvě hodiny jsme pojali v duchu "čtení s rodiči" a prarodičům jsme představili ukázky z knih, které máme právě rozečtené. Hodinu jsme zakončili společnou debatou, kdy nám babičky vyprávěly, jaké to bylo, když chodily do školy, a poté nám zodpovídaly naše zvídavé otázky. Zajímalo nás, čím se dřív psalo, jak se děti měly chovat ve škole, jaké byl tresty, kde a co se jedlo, s čím se hrálo, jak se telefonovalo atd.

Na poslední dvě hodiny českého jazyka a matematiky s námi ještě zůstala babička Lukáška, kterou jsme nechali vyzkoušet, jaké je to být paní učitelkou a prověřovala naše znalosti násobilky. Za správné odpovědi jsme pak dostali samolepky, které nám donesla Adélčina babička.

Odpoledne se pak babičky a dědečkové zúčastnili akce ve družině a navštívili divadlo Lampion, kde měli možnost vidět čtenou zkoušku Ptáka Ohniváka a zákulisí divadla.

Moc děkujeme všem osmi prarodičům, kteří přišli! Byl to krásný den a doufáme, že jste si ho užili tak jako my!

aktualizováno: 1.10.2016 15:09:48 autor: Mgr. Michaela Machová