Indiánský kmen 4. B.

V pátek 8.září a také dnes 12. září jsme s žáky 4. B. nahlédli do života Indiánů. V hodině Hudební výchovy jsme se zaměřili na hudbu a tanec, které jsou nedílnou součástí života Indiánů. Děti se seznámily, jak s historií, tak se současným nesnadným životem indiánských kmenů a dalšími zajímavostmi, např. že Indiáni nosí kalhoty a košile s třásněmi nebo bederní roušku. Aby bílé tváře poznaly, že jste Indiáni, minimem je mít čelenku, a tak jsem si v hodině Pracovního vyučování vyrobili indiánskou čelenku a malý totem. Děti se také pojmenovaly indiánskými jmény, pomalovala jsem je barvami a zatancovali jsme si na oslavu uloveného bizona za rytmu bubnu.

aktualizováno: 13.9.2017 7:45:03 autor: Administrátor