Mise Vyšehrad

Děti zažily více než 3 hodiny zážitkového programu, který měl dětem osvětlit historii jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek Prahy. Během interaktivní vycházky děti, spolu s průvodcem badatelem, navštívily Staré purkrabství, královskou a knížecí akropoli, kapitulní kostel (dříve bazilika) sv. Petra a Pavla (klanění králi Vratislavovi a provolání přání Praze), Vyšehradský hřbitov Slavín a nakonec se prošly podzemními kasematy, které byly součástí pevnosti, vybudované ve dvou etapách, a to po ostřelování hradeb Švédy r. 1648 a za francouzské okupace v letech 1741–42. V průběhu programu byly děti rozděleny do 5 skupin. Tyto skupiny hledaly atributy Vyšehradu, které pak slavnostně vložily do erbu v tajemném sálu Gorlice, kde jsou umístěny originály soch z Karlova mostu. Na základě prožitkových situací u jednotlivých památek se dozvěděly o mytologii a historii Vyšehradu. Po skončení si některé děti samy zakoupily i Turistický zápisník (deník), kam si mohou nalepovat turistické známky z míst, které budou chtít v budoucnu navštívit. Někteří už tento deníček měly. Je vidět, že poznávání historie děti baví. Do konce školního roku bychom rádi navštívili ještě památnou horu Říp. Podrobnosti se děti dozvědí v červnu.

aktualizováno: 21.5.2018 7:21:14 autor: Monika Konvalinková