Středověká Budeč

V pondělí 19.6. jsme společně s první a třetí třídou vyrazili na exkurzi na Budeč. Jeli jsme vlakem do Zákolan a pak jsme si pěkně vyšlápli kopec nahoru. Tam už nás čekala svatá Ludmila a další dva průvodci oblečeni v dobových kostýmech. Dozvěděli jsme se, že Budeč je nejstarší dochovaná stavba na území České republiky, vyzkoušeli jsme si mlít mouku, vyrábět náhrdelník nebo třeba psát do voskové tabulky. Odnesli jsme si s sebou spoustu zážitků a nových informací, které se nám budou příští rok hodit ve vlastivědě.

aktualizováno: 27.6.2017 10:22:33 autor: Mgr. Michaela Machová