IX. třída

stín

Duben 2018-přijímačky, sklárna, divadlo

Na začátku dubna se deváťáci soustředili především na přijímací zkoušky na střední školy, teď už by měli znát výsledky přijímacího řízení, věřím, že se většina dostane bez problémů.

V posledním týdnu dubna byla skoro každý den nějaká zajímavá akce:

V úterý 24. 4. jsme se společně s 6. A vydali do sklárny v Nižboru, kde jsme se dozvěděli mnoho nového o výrobě a zpracování sklářských výrobků.

Žáci dostali několik otázek, věděli byste odpovědi?

1. Jméno místa, kde je sklárna?
  2. Jaká řeka tudy protéká?
  3. Kdo se narodil v nedalekém Hýskově?
  4. Jaké je jméno majitelů sklárny?
  5. Jaká je teplota v peci a jaká výrobku po vyndání z pece?
  6. Jméno nové pece, jaká je životnost pece?
  7. Co je to "výhas"?
  8. Čím se v peci topí?
  9. Z jakého materiálu jsou brusky v brusírně?
  10. Jak se leští výrobky po brusírně?
  11. Kolik procent olova má sklo z této sklárny?

A tady jsou fotografie ze sklárny i z následné procházky kolem řeky:

A akce pokračovaly - ve středu 25. 4. měli deváťáci besedu o trestní odpovědnosti a ve čtvrtek 26. 4. se druhý stupeň zúčastnil divadelního představení Gameboy v divadle Lampion, v kterém hráli žáci našeho divadelního souboru, mezi nimi i deváťáci: Nela Jirkovská, Sabča Franková, Adam Klimeš, Kačka Lapáčková, Terka Quachová.

aktualizováno: 1.5.2018 18:03:42 autor: Mgr. Miroslava Klosová