IX. třída

stín

Kultura v listopadu - divadlo ve škole v Aj, Středočeské divadlo

Listopad je ve znamení kulturních událostí.

V úterý 7. listopadu nás ve škole navšívili 3 herci z mezinárodní vzdělávací a divadelní společnosti, kteří dětem nejen zahráli krátké představení v anglickém jazyce, ale také obohatili jejich slovní zásobu, vtáhli je do děje, několik žáků se mohlo i aktivně zúčastnit krátkých scének. Tato forma ukáže dětem propojení předmětu s praktickým životem, což je velmi důležité nejen v Aj.

Několik fotografií pro ilustraci:

A hned další den, ve středu 8. 11. 2017, jsme se vydali do nově zrekonstruovaného Středočeského divadla, kde jsme shlédli představení "Tlusté prase". Název možná zní legračně, ale představení přineslo spoustu otázek a nedořešených problémů, o kterých jsme diskutovali v hodině Čj a Praktických činností. Opravdu nás okolí ovlivňuje natolik, že jsme kvůli tomi schopní zradit i ty nejbližší?

Neil LaBute „Tlustý prase“

Obsazení:

Helena Šárka Opršálová | Tom Tomáš V. Hron | Jeannie Vladimíra Benoni | Carter Jiří Š. Hájek

Tom potká svou životní lásku. Jmenuje se Helena, je vtipná, chytrá a tlustá jako prase. Vypadá to, že s tím mají problém úplně všichni kromě ní samotné. Ustojí mladý úspěšný muž společenský tlak a jízlivé komentáře okolí?

Komedie současného amerického dramatika, která nechce pouze pobavit, ale také vyvolávat otázky. Je pro nás ve vztazích důležitá upřímnost? Proč musíme pořád někoho hodnotit? Co je objektivní kritika a co chabá omluva vlastní nedostatečnosti?

aktualizováno: 12.11.2017 20:40:21 autor: Mgr. Miroslava Klosová