IX. třída

stín

Lidice 28. 6. 2018

Den před vysvědčením se deváťáci vydali do Lidic, kde jsme navštívili galerii, muzeum i pietní místo. Celý program byl velmi emotivní, nejprve si děti zahrály role členů dvou rodin za války - židovské rodiny  a rodiny z Lidic -  aby si lépe uvědomily, co vše lidé v té době zažívali, a poté jsme měli možnost setkat se s pamětnicí, která přežila jako dítě lidickou tragédií. Toto setkání vehnalo slzy do očí skoro všem dětem, protože slyšet osobní vzpomínky na tyto události je určitě něco jiného než o všem číst v učebnici. Následovala vycházka s průvodkyní po pietním místě a program byl zakončen v muzeu, kde jsme shlédli krátký dokument a pak si prohlédli expozici.

Přestože nám počasí příliš nepřálo a chvílemi hodně pršelo, byla exkurze zajímavá a myslím, že pro všechny to byl hluboký zážitek.

aktualizováno: 28.6.2018 21:25:39 autor: Mgr. Miroslava Klosová