IX. třída

stín

Preventivní beseda

Dne 12. 3. 2018 se pro deváťáky konala preventivní beseda "Já a moje Já II.".

Diskutovalo se o věčném "boji" rozumu a citu, i když tedy diskuse byla na začátku ovlivněná značnou pasivitou z víkendu zřejmě zcela vyčerpaných žáčků. Paní lektorka ale neztrácela optimismus a humor a nakonec se někteří do debaty přece jen zapojili.

Dospívání je náročným obdobím jak pro děti, tak pro jejich rodiče, a paní lektorka se snažila deváťákům vysvětlit, že i rodiče mnohdy řeší rozpor mezi rozhodnutími, která napovídá srdce nebo naopak rozum.

Do pátku si mají deváťáci rozmyslet a zapsat, kvůli čemu se nejčastěji dohadují (nebo dokonce hádají) s rodiči a také zkusit popřemýšlet o tom, čím rodiče nejčastěji "vytáčí".

V pátek si s odstupem o daném tématu  ještě jednou popovídáme na hodině Praktických činností. A určitě bude fajn, pokud děti podobné téma zkusí probrat i doma s rodiči:)

Zaujala mě jedna věta paní lektorky:"Každý děláme chyby, ale je důležité si je uvědomit".

lidský mozek a srdce s rukama a nohama spojeny pouty na rukou, 3d ilustrační Reklamní fotografie - 27476804

aktualizováno: 12.3.2018 19:30:24 autor: Mgr. Miroslava Klosová