IX. třída

stín

Slavnostní vyřazení

V pátek 25. 5. 2018 se v prostorách bývalého kina Sokol konal slavnostní večer pro žáky 9. třídy, jejich rodiče, kamarády i vyučující. Deváťáci si připravili krátké prezentace k jednotlivým ročníkům, ve kterých shrnuli nejzajímavější okamžiky z daného období, a ty prokládali tanečními vystoupeními. Jako hosté vystoupily i děti z 1. třídy s country tancem, sedmačky s mixem moderních tanců a dvě dívky ze 4. třídy, při šerpování pomohli i žáci 8. ročníku.

Na závěr dostali žáci z 9. třídy šerpy, následoval jejich poslední společný tanec a krátké poděkování vyučujícím i rodičům. Pak deváťáci vyzvali k tanci nejprve své vyučující a poté i rodiče či sourozence.

Celý večer si všichni maximálně užili, rodiče byli na své děti patřičně hrdí a deváťákům asi pomalu docházelo, že se s naší školou za pár týdnů definitivně rozloučí a vydají se na další cestu životem.

A jaké komentáře si vyslechli, než dostali vytouženou šerpu? Posuďte sami, nakolik byly výstižné:

Beran Vojtěch

Leze, ale nešplhá. S úsměvem a zběsile.

Dejm Jakub

Skrytý taneční talent, ale jinak spací typ; nikdy neřekne nic zbytečně, tudíž v hodinách stále mlčí

Dushi Valentina

Usměvavá tanečnice, ozdoba třídy, s velkým citem pro estetiku

Dushi Veronika

Organizační talent, sportovní guru, se smyslem pro humor

Franková Sabina

Hasička a sportovkyně, vždy ochotná pomoci, dokáže naslouchat ostatním, pilná parlamentářka

Heč Miroslav

Pracovitý a upřímný, tichá a svědomitá opora

Homolka Vladimír

Ochotný pomocník při čemkoliv, pevnou rukou  vládne „partě sběrařů“

Janega Vojtěch

Nezdá se, ale umí, deváťák nepolevil

Jirkovská Nela

Mile praštěná, organizační typ, vždy s úsměvem a dobrou náladou

Klimeš Adam

Nadaný herec, houpající se, se srdcem na dlani, neví, že umí

Kotouč Tomáš

Tichá voda břehy mele. Nevaž se, odvaž se!

Lapáčková Kateřina

Zamilovaná a nadaná herečka a fotbalistka, svědomitá členka ekotýmu „Vášky“

Linhart Petr

Průšvihář s dlouhou hřívou a velkým srdcem