IX. třída

stín

Veletrh celoživotního vzdělávání

Dne 17. 10. 2017 jsme navštívili Veletrh celoživotního vzdělávání v Domě kultury v Kladně.

Před vchodem jsme mohli vidět kováře, kteří se zabývali svou prací s ohněm a železem. Když jsme vešli, dostali jsme seznam středních škol, které tuto akci navštívily, dohromady jich bylo 53. Žáci středních škol byli milí a ochotní poskytnout nám jakékoliv informace o škole mluvenou a písemnou formou pomocí letáčků, kde jsou napsány obory, jakými se škola zabývá a další zajímavosti, jako jsou například dny otevřených dveří. Holky zajímalo kadeřnictví a kosmetika, kde nám nabídli své služby. Kluky zajímala spíše elektrotechnika. Mimo jiné nás také zajímalo zdravotnictví, kuchař-číšník, hotelnictví, hasičství, grafika a také gymnázia.

Akci navštívily i zaměstnankyně z Úřadu práce, které nám umožnily pomoc s výběrem povolání s pomocí testu o třiceti otázek. U některých stánků jsme si mohli zakoupit občerstvení a kolem jedenácté hodiny dopoledne jsme byli svědky módní přehlídky žáků a taneční konzervatoře z Prahy.

Tato akce nám velmi pomohla s výběrem našich budoucích profesí.

Zapsala Lída Prošková

aktualizováno: 22.10.2017 21:08:29 autor: Mgr. Miroslava Klosová