IX. třída

stín

Volba povolání aneb kam dál

Na začátku 9. třídy je pro nás aktuální volba budoucí střední školy či učiliště. V hodinách Praktických činností se seznamujeme s různými typy středních škol, abychom se mohli lépe rozhodnout.

A co si myslíme my?

„Já bych chtěla být chovatelkou koní, protože mám strašně moc ráda zvířátka. Nejraději bych se starala pořád jen o koně a pomáhala jim.“

Andy Pleskotová

„Chtěl bych být IT pracovníkem v dopravě. Doprava mě vždycky zajímala a informační technologie také.“

Míra

„Já bych chtěla být sociální pracovnicí. Nejradši bych měla práci v dětském domově. Mám ráda děti, a taky ráda pomáhám lidem. Tohle povolání mě asi napadlo, když jsem dávala svoje oblečení do dětského domova. Ráda bych se dostala na SOU a SOŠ Kladno, E. Beneše, na obor sociální činnost.“

Kája

„Chtěl bych být security manager ohledně zabezpečení slaboproudé elektroniky. Zajímat se o kamery, alarmy či zabezpečení dveří nebo oken, to by mě zajímalo. Tahle práce by mě zajímala.“

„Chtěl bych být programátorem nebo servisním technikem počítačů. Toto povolání jsem si vybral, protože mě práce s PC baví. Střední školu jsem si vybral SŠ Průmyslovou Jana Palacha v Kladně.“

Vacek

„Já bych chtěl být programátor počítačových her. Protože chci být programátor, tak půjdu na SŠ Jana Palacha.“

Urboš

„Já bych chtěl pracovat ve firmě na obrábění trubek a plechu a proto jdu na SŠ Jana Palacha a na vysokou školu.“

Bery

„Chci být programátor, protože od mala jsem na počítačích a chci jim víc rozumět, proto jdu na SŠ Jana Palacha.“

Dejm

Na konci loňského školního roku jsme byli na projektovém dni na SOŠ  a SOU E. Beneše, abychom tuto školu lépe poznali, a letos se určitě podíváme i na další školy v Kladně.

aktualizováno: 24.9.2017 11:36:47 autor: Mgr. Miroslava Klosová