Čím bych chtěl být? SLOH

Slohové práce na téma- ČÍM BYCH CHTĚL(A) BÝT?

Kuba Smažík

Už od malička jsem miloval vodu. Nyní už závodně plavu. Mými vzory jsou dva trenéři - Petr 1 a Petr 2. Chtěl bych být jako oni, protože i v dospělosti plavali závodně a teď to jsou ti nejlepší trenéři. Byl bych rád, kdybych mohl být trenérem plavání.

Roman Demeďuk

Mě fascinuje práce vědce. Přál bych si být vědcem medicíny. Můj celoživotní sen je vymyslet lék na rakovinu. Mým vzorem jsou rodiče.

Martin Leubner

Já bych chtěl být tvůrcem efektových snímků ve filmech. A rád bych se věnoval animovaným pohádkám.

Kristýna Rácová

Já bych chtěla být sestřičkou, protože na doktorku nemám. Ráda bych pracovala v dětské ordinaci. Moc si přeji, aby se mi mé přání vyplnilo.

Azíz Hammadi

Můj děda je nadplukovník letecké armády. Praděda zase bojoval v první světové válce.Táta pracoval několik let v armádě a babička zase v kasárnách. Rád bych šel v jejich šlépějích, už ale jako průzkumník nebo sniper. Nebo bych chtěl být právník. Ale ještě nevím, uvidím. Teď se ještě dobře učit...

Kačka Kochová

Mě vždy fascinovala zvířata, proto bych chtěla pracovat v ZOO. Můj sen je starat se např. o žirafu nebo krmit slona. Moje teta má malou zoologickou zahradu. Chová geparda, hady, orla a sovy. Pracuje v ZOO Chleby a proto mám ke zvířatům přístup. Miluju zvířata a jsem ráda, že mám kolem sebe ty, kteří mi pomáhají jít za svým snem.

Terka Hálová

Když jsem byla menší, občas jsem si hrála na moderátorku. Ta práce by se mi líbila. Mým vzorem je Borhiová z TV Nova. Myslím, že by mi to šlo, protože dobře čtu, mám výrazný hlas a jsem užvaněná. Jsem ctižádostivá a půjdu si za svým cílem.

Fanda Mandel

Já se hodně zajímám o vesmír. A o planety kolem nás. Kdyby mi nabídli, abych letěl na Měsíc, tak poletím. Přál bych si být kosmonaut.

Áďa Maliková

Mám ráda všechna zvířátka. Jsou tak bezbranná a dojemná. Mám psy, co si hodně užili. Bertík je na jedno oko slepý a Sindulka je z množírny. Maminka se jí nechtěla ujmout, ale já jsem ji přemluvila. Každé zvíře si zaslouží domov. Kvůli tomu se chci stát veterinářkou.

Matyáš Jelínek

Mě vždycky lákaly statky, stodoly, krmím rád králíčky a pozoruji je od té doby, co přijdou na svět. Vzorem jsou mi prarodiče. Babička, když byla mladší, chovala dvě krávy a můj praděda dal vždy o Štědrý den všem zvířatům na statku výslužku. Práce na statku s domácími zvířaty ba se mi líbila.

Terka Machová

Vždy mě fascinovala práce lékařky. Moje babička je zubařka. Od malička sleduji práci záchranářů a s mamčou občas jezdíme na dny IZS. První pomoc jsem si již mnohokrát vyzkoušela a protože se zajímám o lidské tělo, chtěla bych pracovat ve zdravotnictví.

Míša Randisová

Já bych chtěla pracovat jako kadeřnice. Ráda si na ni hraju. Češu mamce a kamarádkám různé účesy. Myslím, že by to pro mě bylo hezké zaměstnání.

Áďa Stržanovská

Už od malička mám ráda zvířata. Chtěla bych se o ně starat, pomáhat jim. Ráda bych měla vlastní ordinaci. Jako koníčka bych chtěla mít břišní tance i třeba jako trenérka. Budu se snažit mít co nejlepší známky, abych mohla jít na veterinu.

Kačka Pospíšilová

Já bych chtěla pracovat s dětmi, takže budu učitelkou. Mám dva vzory- svého taťku učitele a naši paní učitelku Miklasovou. Mám docela velkou trpělivost a jsem klidná. Doučuji moji sousedku a mého synovce. Chtěla bych být nejlepší učitelka na světě!

Filip Kozák

Já bych chtěl pracovat jako můj táta v oboru klempířské, pokrývačské a tesařské práce. Jsem po tátovi hyperaktivních a baví mě lézt po výškách.

aktualizováno: 5.9.2017 17:04:23 autor: Administrátor