Exkurze v Kamenných Žehrovicích

Dnes jsme při příležitosti projektového měsíce dubna navštívili třídírnu odpadů Rumpold v Kamenných Žehrovicích. Veškerý opad - papír a plasty - se třídí ručně. Plasty se pak slisují podle barev do balíků a odvážejí se na recyklaci. Věděli jste, že nejkvalitnější plasty jsou bílé, následně modré, pak zelené, hnědé a nejméně kvalitní jsou barevné? Každá láhev nejprve vypadá jako malá baňka, která se pak tvaruje, jako když nafukujete balónek. Víme, že třídit odpad je nesmírně důležité a my třídíme, protože nechceme ničit naši planetu.

aktualizováno: 5.9.2017 17:04:23 autor: Administrátor