skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

Zavzpomínání na1.st.ZŠ

Kačka Kochová

Pět let, to je vážně dlouhá doba, ale když se nad tím zamyslím, tak vím, kde to všechno začalo...

Všechno to začalo v první třídě, kdy jsme všichni byli ještě takoví malí a vykulení nic. Moc jsme se neznali a ani moc jsme neuměli. Ale když jsem vešla do třídy, tak tam seděla holčička jménem Žanka. Sedla jsem si vedle ní a hned jsme byly kamarádky. A  kamarádky jsme doteď.

Ale všechno popořádku:

Když už jsme byli ve třídě všichni, tak do třídy vešla moc milá paní učitelka Sedláčková. Byla moc příjemná a hodně nás naučila. Měla nás dva roky a byly to srandovní roky, i když jsme se učit museli, ale proto asi chodíme do školy. Ve třetí třídě jsme se museli rozloučit s paní učitelkou Sedláčkovou a nastoupila k nám nová paní učitelka Eliška Menclová. Ze začátku jsme byli takoví neposlušní, ale časem jsme si na ni zvykli a bylo to super!! Jenže paní učitelka nám otěhotněla a odešla na mateřskou dovolenou.

Po ní nastoupila SUPER!! paní učitelka Kačka Miklasová, která s námi hrála hry, no spíš "výuka hrou", chodila s námi na výlety a navíc umí nádherně zpívat a dokonce učila i moji sestru, když byla sestra ještě malá. Naučila nás spoustu věcí a písní. Ve čtvrté třídě jsme pokračovali s naší paní učitelkou Miklasovou a zažili jsme spoustu zážitků a víc jsme se naučili. Ale pátá třída byla nebo je stejně NEJ!!! Škola v přírodě, písničky, Červený kříž, dvakrát trampolíny, zmrzlina, ledová tříšť, hřiště, návštěva u paní učitelky, les, vycházky přírodou, Mirákulum, atd. Ale největší sláva byla, když naše paní učitelka měla SVATBU:-)! Sice pršelo, ale když prší, říká se, že prší štěstí. Byli jsme tam celá třída a paní učitelky rodina. Takže teď už se naše paní učitelka nejmenuje Kačka Miklasová, ALE Kačka Kvaková:-).

Takže- celý první stupeň byl bomba a těším se, co přinese druhý stupeň.

 

Kuba Smažík

Za všechny roky jsem se toho dost naučil. Měli jsme hodné učitelky, ve třídě jsme byli skoro asi kámoši, prostě to bylo super a i škola byla super. Že je škola super, to je divný, co? Jedna věc se mi nelíbila, a to rvačky. Nejhezčí zážitek byl v páté třídě, když jsme jeli do Mirákula. Také se mi líbily samé jedničky na vysvědčení. Na druhý stupeň půjdu na jinou školu, ale také se těším. Pravda je , že jsem si první stupeň užil.

 

 

Áďa Maliková

První stupeň mi přinesl přátele a z půli i chytrost. Líbilo se mi, že jsem si našla kamarády. A co se mi nelíbilo? Můj stres. Nejlepší zážitky prožívám se svou rodinou a ve škole každé vyhrání ve sběru papíru. Nejlepší vysvědčení jsem měla ve druhé třídě. Na druhém stupni bude těžší učení, více testů a hodně učebnic.

 

Ester Feková

Pět let mi přineslo to nejlepší, protože se máme prostě super. Chodím do školy moc ráda, protože máme tu nejlepší učitelku. Líbila se mi škola v přírodě, moc jsem si to tam užila. Největší zážitek jsem měla v Mirákulu, líbilo se mi, že jsme byli všude možně, kam jsme chtěli jít. Moje nejlepší vysvědčení bylo v první a druhé třídě, měla jsem tam samé jedničky. Od druhého stupně očekávám, že nepropadnu. Musím se tam učit z hodiny na hodinu. Těším se do šesté třídy a doufám, že tam bude fajn.

 

Martin Leubner

Pět let mi přineslo něco hustého, ale nemůžu přijít na to, co to je. Ale zjistil jsem, že jsem dvojkař a jsem hodně otravný. Ale už vím, první stupeň mi rozvinul fantazii a přinesl kamarády. A co se mi líbilo-nelíbilo? Líbilo se mi např. škola v přírodě a Mirákulum. Nelíbilo se mi pondělí, středa a čtvrtek, ty dny nemám rád. Můj největší zážitek byl, když jsem zůstal sám ve škole. A moje nejlepší vízo byly samé jedničky v první třídě.

 

Míša Randisová

Za těch pět let, co jsem tady, to bylo super. Když se podívám na fotku z první třídy, byli jsme strašně krásní a roztomilí. Ve čtvrté třídě k nám přišla nová spolužačka Áďa Stržanovská. Je to moje nejlepší kamarádka. Nejlepším zážitkem byla ŠvP a Mirákulum. Na druhý stupeň se netěším, protože už nebudeme mít naši paní učitelku. A vadí mi, že už nebudu malá, ale velká holka.

 

Filip Kozák

Chodím do školy už pět let. Škola mi přinesla spoustu zážitků, nové kamarády a hodně učení. Škola nás vede k dobrému chování a poznali jsme spoustu dobrých učitelů. Moc se mi líbilo, když jsme jezdili plavat, když jsme byli v první a páté třídě na škole v přírodě. Hrozně jsem si to užil, bylo to boží. Uvidíme, co přinese druhý stupeň...

 

Roman Demeďuk

Nejvíce se mi líbilo, když jsme byli v Mirákulu, byl to jeden z nejlepších dnů mého života a nikdy na něj nezapomenu. Nejlepší vysvědčení jsem dostal ve čtvrté třídě, to byly samé jedničky. Nelíbilo se mi, když jsme o přestávce loni rozbili okno ve třídě, a taky, že letos odešel Martin Havel, protože to byl můj nejlepší kamarád. Pět let, co se učím, mi přineslo spoustu vědomostí. Moje současné IQ je 113, což je nadprůměr a já jsem za to rád. Pět let mi přineslo spoustu kamarádů a já doufám, že neodejdou.

 

Žanka Homolková

Za pět let jsem se naučila číst, psát a počítat a mnoho dalšího. V první třídě jsme se vůbec neznali. Přišla jsem do třídy a nevěděla jsem, ke komu si mám sednout. Nakonec jsem si sedla vedle Kačky Kochové. Skamarádily jsme se a kamarádíme se doteď. Moje nejlepší zážitky jsou Mirákulum v páté třídě a škola v přírodě ve čtvrté třídě. Za těch pět let se mi líbilo všechno, ale nejvíc čtvrtá a pátá třída, protože jsme měli nejlepší paní učitelku a nejlepší zážitky. Na vysvědčení jsem měla vždy samé jedničky, akorát v páté třídě v pololetí jednu dvojku. Na co se těším? Že budeme mít novou hodnou paní učitelku třídní a nové učení, i když ho bude asi víc. Ale jinak v pohodě.

 

Terka Hálová

Těch pět let mě hodně naučilo. Se všemi dětmi ze třídy jsem se skamarádila. Kamarádi ale přicházeli, a bohužel také odcházeli. Líbily se mi hlavně různé výlety a především škola v přírodě. ŠvP jsem si užila na 100 000%. Také nesmím zapomenout na skvělé Mirákulum a nejlepší paní učitelku Miklasovou. Moje nejhorší vzpomínka je, když si můj spolužák v první třídě rozsekl hlavu. Nemůžu určit mé nejlepší vysvědčení, protože jsem zatím měla od první do páté třídy samé jedničky.  A VĚŘTE, ŽE JSEM NA TO PYŠNÁ! Je mi docela líto, že se na druhém stupni v šesté třídě nesejdeme všichni...snad se Kubovi na gymnáziu bude dařit. V šesté třídě nás nejen ubude, ale i přibude. Popravdě nevím, co od druhého stupně očekávat. Docela se bojím těžšího učiva... první stupeň byl prostě nej...bude mi chybět...

 

Azíz Hammadi

Celých pět let na prvním stupni mi bude moc chybět. Měl jsem dobrý známky i dobrý učitelky. Jsme ve třídě nej parta. Hodně jsem se naučil, prostě na co jen pomyslíte. Byli jsme na moc krásných výletech, památkách- třeba v Mirákulu, škole v přírodě, v ZOO v Chomutově a další super zážitky. Ale asi nejlepší bylo Mirákulum a škola v přírodě. I učení mi dost jde, až do čtvrtý třídy jsem měl samé jedničky a v páté třídě nevím, ale myslím, že taky. Trochu se bojím přírodovědy, protože mi to zatím vychází mezi jedničkou a dvojkou, ale myslím, že to vyjde. Doufám, že druhý stupeň bude stejně dobrý, jako první stupeň. Tak v šestce ČAU!

 

Kačka Jansová

No, tak já začnu od první třídy. Na začátku to byl takovej chaos, protože nikdo nikoho neznal. V první třídě jsme měli paní učitelku Sedláčkovou. Byla moc milá a byli jsme s ní na škole v přírodě. Ve druhé třídě se nic moc nezměnilo až na to, že jsme byli na trampolínách. Pak k nám přišla do matiky na kukandu nějaká paní učitelka Menclová a my se dozvěděli, že nás bude učit ve třetí třídě. Byli jsme moc smutní, že skončíme se druhou a začneme se třetí třídou. Takže, ve třetí třídě jsme měli paní učitelku Elišku Menclovou a mysleli jsme, že bude strašně zlá. Ale ona byla naopak moc hodná a dávala nám smailíky, mračouny a usměvavý smailíky. No, ale paní učitelka Menclová musela odejít na mateřskou dovolenou, protože má malého Eliáška. A my dostali tu nejlepší paní učitelku Kateřinu Miklasovou/Kvakovou. Ze začátku jsme ji tolik nemuseli, ale pak jsme zjistili, že je to ta nejlepší paní učitelka. No a to je asi vše o třetí třídě. 

Pokračujeme čtvrtou třídou.Ve čtvrté třídě jsme měli paní učitelku Kateřinu Miklasovou/Kvakovou. To lomeno vysvětlím potom. Paní učitelka s námi byla na škole v přírodě, chodili jsme na výlety, také k ní domů dívat se na slepičky a králíčky, chodili jsme broučkům do lesa stavět domečky. Někteří z nás chodili k naší paní učitelce na dramatický kroužek a hráli pohádku v divadle. Pátá třída byla určitě nejlepší třídou prvního stupně. Dostali jsme třídní trika a byli jsme na svatbě paní učitelce Miklasové. Teď to vysvětlení, proč lomeno. Protože se naše paní učitelka nyní jmenuje Kvaková. Byli jsme na Sletišti, v trampolínovém centru, a někteří z nás také na cyklistické soutěži. Také jsme byli v Mirákulu a někteří z nás s paní učitelkou nahráli školní hymnu a půjdeme ještě na horolezeckou stěnu.  

 

Viktor Pavluv

Na prvním stupni byl nejlepší zážitek škola v přírodě a Mirákulum. Škoda, že jsme na té škole v přírodě nabyli dýl. Na prvním stupni se mi nelíbilo akorát to, že jsem si zlomil ruku. Jsem rád, že mám samé jedničky. Užil jsem si trampolínové centrum, kde jsme hráli sumo. Na druhý stupeň se upřímně vůbec netěším, protože už bude všechno mnohem těžší.

 

Kristýna Rácová

Já jsem od první třídy seděla s Terkou Machovou. Ve třetí třídě to utíkalo a ve čtvrté třídě k nám přišel nováček- Áďa Stržanovská. Je to super kamarádka. Mám kamarádku v 5.B, Nikolku Uhrovou, s tou jsem si užila výlet do Mirákula. A líbila se mi ŠvP, kdy jsem byla na pokoji s Bárou a Ester.

 

Áďa Stržanovská

Na tuto školu jsem přestoupila na začátku čtvrté třídy. Na minulé škole jsem nebyla šťastná hlavně proto, že se se mnou nikdo nebavil. Tady je to jiné, protože tu mám hodně kamarádek a je to ta nej nej škola! Můj nejlepší zážitek je asi, když jsme byli nedávno v Mirákulu na atrakcích a v podzemí. Bohužel jsme na konci páté třídy a budeme na druhém stupni. Toho se docela bojím a bude to těžké. Už nebudeme mít paní učitelku Miklasovou, která je báječná a skvěle učí. Jsem ráda, že mám skvělé kamarádky, Míšu Randisovou, Terku Hálovou a ostatní spolužačky ze třídy. Děkuji za jedenáctku!!!

 

Fanda Mandel

V první třídě jsem se naučil číst, psát a počítat. V první třídě jsme se učili počítat do dvaceti, psát písmenka a číst slova a věty. Ve druhé třídě jsme se učili počítat do sta, násobení a dělení, samohlásky, souhlásky a stále jsme četli. Ve třetí třídě jsme se naučili vyjmenovaná slova a zdokonalili jsme matematiku. Ve čtvrté třídě jsme počítali do miliónu a učili se vzory podstatných jmen. V páté třídě jsme teď a je super. V první třídě se mi líbila škola v přírodě, byl jsem na pokoji s Filipem, Samem a Kubou. Ve druhé třídě se mi líbila zoologická zahrada v Chomutově. Ve čtvrté třídě se mi líbilo, že jsme byli na škole v přírodě. A v páté třídě se mi líbilo, že jsme byli v Mirákulu. Nejlepší vysvědčení jsem měl ve třetí třídě, měl jsem samé jedničky. Od druhého stupně očekávám to, že se budeme víc učit a že všechno bude asi těžší.

 

Vašek Blumel

Líbilo se mi v Mirákulu, škola v přírodě, trampolíny, atd. Moje nejlepší vysvědčení bylo v první třídě, samé jedničky. Asi nejlepší výlet byl do Mirákula, byla to sranda.

 

Kačka Pospíšilová

Pět let ve škole mě naučilo hlavně naslouchat ostatním. Na této škole se mi moc líbí, protože toho dokáží učitelé hodně naučit a i si to učení užít ( až na ty testy)... Se třídou máme hodně zážitků, ale můj největší zážitek je škola v přírodě ve 4.třídě a Mirákulum v 5.třídě. Celý první stupeň jsem měla vždy vyznamenání, ale teď mne čeká to nejlepší. Na konci páté třídy budu mít samé jedničky, hurá!!! Na druhý stupeň se těším. A co očekávám? No, vlastně nic...aktualizováno: 5.9.2017 17:04:23 autor: Administrátor