Den jazyků

Víte, kdo je to das Rotkäppchen?

Ačkoli jsme se ještě němčinu neučili, tak my už to víme. A spolu s tím umíme i několik dalších německých slov. V pondělí 26. září jsme totiž dostali za úkol připravit si tuto pohádku jako krátké představení, abychom ji mohli v úterý ostatním žákům z 1. stupně zahrát. Měli jsme k tomu naštěstí 2 pomocníky deváťáky, Tomáše a Olivera, kteří se němčinu už nějaký ten rok učí, a také paní učitelku Bláhovou, která nám text pohádky připravila tak, abychom ho dokázali zahrát, a celý den nám moc pomáhala. Takže na nás bylo porozumět textu, abychom věděli, o čem pohádka je a co se v ní kdy děje. Taky se každý z nás naučil nějaké to německé slovíčko či celou větu a společně jsme si vyrobili kulisy, hlavně der Wald.

A o kom naše pohádka byla? Přece o Červené Karkulce.

aktualizováno: 5.9.2017 17:05:42 autor: Administrátor