head

Desetiboj mladého strážníka (finále)

V předprázdninových dnech, ve středu 22. června 2016 žáci V. třídy vyrazili na městský stadion Sletiště, kde se konalo finále soutěže „Desetiboj mladého strážníka“ – soutěže žáků 5. ročníků kladenských základních škol.

Do boje se zapojila dvojice Lukáš Grumlík a Kateřina Beránková. Prošli si náročnými disciplínami: skok do dálky, běh s pendrekem, sestava s tyčí, minuta sedů-lehů, hod na cíl, „tarantule“, minuta dřepů s výskokem, jízda na kole na přesnost, skákání v pytli či slalom s pálkou (při kterém byli oba jednou rukou připoutáni k sobě).

Výkony těchto reprezentantů V. tř. patřily mezi nejlepší (a např. sedy-lehy měli vůbec nejlepší) a vynesly Kátě a Lukášovi skvělé 3. místo z celkového počtu 14 zúčastněných „páťáckých“ dvojic. GRATULUJEME jim k jejich výkonu a děkujeme jim, že tak skvěle reprezentovali svou třídu a naši školu.

Důležitý podíl na skvělých sportovních výkonech našich dvou páťáků mají i jejich spolužáci, kteří zástupcům své třídy neúnavně a nepřeslechnutelně fandili.

Pro děti byl na Sletišti připraven také stan s informacemi o povinné výbavě kola; některé zde dokonce vyhrály drobné ceny. Kromě toho, jak má být správně vybaven každý zodpovědný cyklista, zjistily děti také to, jak to vypadá uvnitř automobilu Městské policie Kladno, jak takové auto funguje i to, jakou výzbroj a výstroj strážníci používají.

Posledním bodem dopoledního programu městských policistů byla ukázka sebeobrany a děti jistě velmi zaujal i policista-psovod se svým německým ovčákem, kterému se podařilo zadržet figuranta v roli opilého výtržníka.

Odměnou pro všechny pak bylo dětské hřiště a možnost zakoupit si něco dobrého na zub.

aktualizováno: 9.1.2018 16:58:09 autor: admin