head

Lezecká stěna

Po celý školní rok 2016/2017 se žáci a studenti ze základních a středních škol v Kladně a okolí zapojovali do školní ligy v lezení svou návštěvou kladenské lezecké stěny. Lezením získávali body do celoročního žebříčku a ty se jim sčítaly za každou třídu a i za každou školu.

Co je to školní liga v lezení

Školní liga v lezení nabízí třídním kolektivům možnost soutěžit a porovnávat lezecké dovednosti v celoročním hodnoceném žebříčku. Do Školní ligy v lezení se mohou zapojit třídy základních a středních škol z Kladna i okolí. V rámci dvouhodinového programu na lezecké stěně si děti mohou vyzkoušet lezení na nízké stěně, tzv. bouldering a lezení na 18 metrů vysokou stěnu. Za dosažené metry na stěně děti sbírají body. Všichni účastníci jsou motivování k tomu nasbírat co nejvíce bodů jako skupina, navzájem se tedy povzbuzují a podporují.

Každá třída se do ligy může zapojit kdykoli v průběhu roku a to kolikrát chce, získané body se sčítají. Soutěží se od začátku září do poloviny června a na konci školního roku je vyhlášena a odměněna nejlepší třída, ta získá certifikát na program v Sambar lanovém parku Kladno zdarma.

Kromě nejlepší třídy je také vyhodnocena škola, která získá v součtu nejvíce bodů za všechny třídy a získá tak pohár celé Školní ligy v lezení a také certifikát na program v Sambar lanovém parku zdarma. Ten může škola využít dle vlastního uvážení, například s ním odměnit nějakou třídu či skupinu studentů. Závodí zvlášť střední a základní školy.

Soutěž tříd a Soutěž škol

Ve školním roce 2016/2017 se do soutěže se zapojilo celkem 17 tříd z 10 různých škol, což je více, než v prvním ročníku, kterého se účastnilo škol 8.

aktualizováno: 9.1.2018 16:58:09 autor: admin