VII. třída

stín

Zeměpis a beseda o Americe II

Na hodinu zeměpisu zajistila Mgr. E. Kalová besedu o kontinentu za velkou louží, ve které jsme podrobněji probrali Road 66, zhlédli fotky z Panamy i Kostariky, vyslechli vyprávění o Indiánech (Native Americans) a zároveň srovnali život v Americe jižní. K danému tématu přednášející donesl i suvenýry jako tomahavk, jezdeckou šavli používanou ve válce mezi Severem a Jihem, kolty a peruánský válečný kyj. Do konce týdne zapůjčil škole Deklaraci nezávislosti, kterou to vše se spojenými státy vlastně začalo. :-)

Beseda byla plná zajímavostí, perliček a postřehů vášnivého cestovatele, která většinu žáků pohltila, a to především reálnými předměty, které si mohli všichni osahat, potěžkat, vyzkoušet a detailně prozkoumat.

aktualizováno: 14.2.2018 21:01:07 autor: Mgr. Karel Primas