VIII. třída

obrazek nenacten

FBMI (VII. třída)

V pátek 19. května se nám podařilo absolvovat 2 vyučovací hodiny na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, a to v jejích prostorách v Kladně na Sítné.

Začali jsme v laboratoři JIP, kde ležel „umělý pacient“ neboli celotělový simulátor. Z toho jsme byli unešeni asi nejvíc. Zajímavá byla ale například i robotická ruka, s níž se někteří pokoušeli hýbat. Jiní zas mohli díky snímání pohybu kamerami a okamžitému vyhodnocování zkusit, jak mají rychlý švih nebo jak moc dokážou udržet paži v klidu. Na závěr nás čekala laboratoř optiky. Tady si většina vyzkoušela, jak optometristé měří, jak dobře kdo vidí, kolik má dioptrií, nebo třeba tlak v oku.

aktualizováno: 5.9.2017 14:31:36 autor: admin