VIII. třída

stín

GAMEBOY

Koncem dubna jsme navštívili divadelní představení našeho Dramatického kroužku Vašatova v Lampionu. V něm působí z naší třídy Eliška Nováčková. Ve slohu jsme se potom pokusili o recenzi tohoto představení. Nejzajímavější a nejucelenější z nich jsou zde:

Myslím si, že toto téma je velmi zmiňované právě v téhle době. Líbilo se mi velmi ztvárnění herního světa. Byl výborně vymyšlený, hlavně závod na sáňkách a souboj s Houbostřílem. Samozřejmě jste museli zapojit i fantazii, ale to je u amatérského divadelního souboru jasné. Herci hráli dobře a hlavně bych ocenil slovenskou doktorku, která mluvila jako rodilá Slovenka, ocenil bych také přemýšlivého Všechnozmáka a charismatického otce Edy. Vynikající výkon také předvedly víly, které Všechnozmáka sváděly na scestí. Hudba byla výborně vybraná od výtečné režisérky M. Hozové. Kulisy byly dobře vybrané pro danou situaci. Poutací plakát se mi také líbil, hlavně nádherné ilustrace.                          (Filip L.)

Hra Gameboy mě velice zaujala. V některých částech byla cítit radost, smutek, strach a bolest. Radost z nové hračky, smutek ze ztráty rodiny, strach ze zmáčknutí tlačítka „end“ a bolest v srdci, kterou zapříčinily hádky rodičů. Hra, která mi hrála před očima, měla vykazovat, jak špatné je být závislý na počítačových hrách. Jenže v dnešní době už to moc není závislost, ale takový zvyk. Často vidím na ulicích, v obchodech, v lesích či parcích jenom dospělé. Většina dětí sedí doma na kožené či plastové židli s upřeným pohledem do svítícího monitoru, který jenom škodí jejich zraku. Všeobecně byla hra hezky zpracovaná a i herci se dokázali nádherně dostat do své role. A i přesto, že hercům někdy vypadl text, stačila jenom malinká chvilinka a hned zase věděli. Tudíž kdybych to měla hodnotit od 1 do 10, tak bych dala 11 z 10. Líbilo se mi to.             (Anička)

aktualizováno: 9.5.2018 17:30:31 autor: Mgr. Marcela Krunclová