VIII. třída

stín

Preventivní programy

Dnes naše a 9. třída absolvovala dva preventivní vzdělávací programy, které pro ně připravil Státní zdravotní ústav Praha. V prvním z nich - Jak se nestat závislákem - žáci diskutovali o důvodech, proč lidé kouří a pijí alkohol, dozvěděli se o negativních účincích tabáku a alkoholu na lidský organismus. Zkoušeli si, jakým způsobem asertivně jednat, odmítat nechtěné nabídky. Přemýšleli o působení reklamy i o tom, co na sobě samém kdo vidí dobrého. Během druhého programu - Hrou proti AIDS - získali informace o způsobech přenosu viru HIV, o možnostech prevence. Tvořili příběh o životě člověka nakaženého virem HIV, člověka nemocného AIDS. Dozvěděli se také o různých typech antikoncepce. Různé vyhrocené vztahové situace a emoce vyjadřovali pantomimou.

aktualizováno: 28.5.2018 15:04:44 autor: Mgr. Marcela Krunclová