VIII. třída

stín

Soutěž "Příroda, ve které žijeme"

Soutěž vyhlásilo Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna pro ZŠ ve Středočeském kraji. Soutěž je vyhlášena pro 4-6členné týmy ve 3 věkových kategoriích a má 4 kola. Pro postup do dalšího kola musí tým získat stanovený počet bodů.

Za naši třídu se přihlásily týmy dva. Oba absolvovaly 1. kolo - vědomostní přírodovědný online test. Z něj postoupil do 2. kola tým ve složení Richard, Dominik, Tomáš, Filip H. a Filip L. Jejich úkolem je nyní použití přírodnin v praxi. Konkrétní zadání zní "Krmítko jinak". Kluky čeká výroba krmítka, při níž mají použít minimálně 10 různých plodů, které najdou v přírodě, na zahradě apod. Zároveň mají napsat alespoň 10 živočichů, kteří mohli jejich krmítko využít.

Tak jim držíme palce!

aktualizováno: 7.10.2017 18:20:58 autor: Mgr. Marcela Krunclová