Dopravní výchova

V úterý 18. 6. 2024 navštívili předškoláci, v rámci tématu týden bezpečnosti, dopravní hřiště s programem, který připravil Labyrint.
Obsah:
Jak chodit po chodníku, Jak přecházet, Co říkají světla na semaforech, Jak chodit po silnici bez chodníku,
Poznej své kolo, Co je pro cyklistu nejdůležitější, Co je při jízdě na kole správné a co nebezpečné,
Jedeme autem, Tvoje nejdůležitější značky, Kam jít, doleva nebo doprava, Chceš dojít co nejdál?, Musí Tě být vidět!, Víš komu zavolat a na jaké číslo?

Děti se svezly na jízdních kolech, koloběžkách nebo odrážedlech. Staly se účastníky silničního provozu. Jezdily podle dopravních značek, podstoupily silniční kontroly. Dětem byly vysvětleny pravidly silničního provozu na dopravním hřišti v Rozdělově.