Říjen 2020

Ve školce jsme se již rozkoukali. Noví kamarádi si u nás zvykli na vše, co pro ně bylo v září nové a neznámé. A vůbec toho nebylo málo, takže je moc chválíme.
Navštívili jsme Středisko ekologické výchovy na Čabárně, kde jsme se dozvěděli, jak se mění jabloň (ale vlastně i celá příroda) během jednotlivých ročních období. Podzimní přírodu, její změny a charakteristické znaky, jsme také průběžně pozorovali na našich vycházkách do lesa nebo údolí.
Celý měsíc nás v činnostech provázela pohádka O veliké řepě. Samotnou pohádku si děti oblíbily, nechte si ji od nich před spaním převyprávět:). Zahráli jsme si na dědečka a zaseli – ne řepu, ale hrášek. Na dvou truhlících, umístěných v odlišném prostředí a s odlišnou péčí o ně, jsme si demonstrovali podmínky růstu rostlin.
Učili jsme se již pracovat a plnit zadané činnosti samostatně ve skupinkách. Osvojení tohoto způsobu práce je obzvlášť důležité pro školáky.
Vážení rodiče, děkujeme za spolupráci v této nelehké době. Všem přejeme klidné listopadové dny a pevné zdraví:)!