Školní psycholožka

Mgr., Bc. Dolníková Lenka, DiS.

školní psycholožka
lenkadolnikova@zskladnovasatova.cz
607 067 100
Během studia na vysoké škole - obor sociální a pastorační práce (ETF UK) a následně psychologie (FF UK) jsem absolvovala výcvik v Telefonické krizové intervenci a pracovala jako konzultantka Linky bezpečí. Následně jsem deset let pracovala na VOŠ pedagogické ve Svatém Jánu pod Skalou a současně v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, na pozici psychologa a oblastního metodika prevence. Také mám zkušenost s prací ve Speciálně pedagogickém centru a v rodinné poradně. Neustále se terapeuticky vzdělávám - absolvovala jsem tříletý (TPO), pětiletý (SUR)a dvouletý (terapie hrou) psychoterapeutický výcvik, aktuálně se vzdělávám v oblasti supervize. Jako terapeut pracuji pod pravidelnou supervizí. Dlouhodobě se věnuji zejména podpoře vzdělávání dětí a mládeže se specifickými vzdělávacími potřebami, zejména v oblasti neurovývojových vad. Věřím, že každé dítě může být v životě šťastné a laskavé k sobě i k druhým a my jim k tomu můžeme pomoci. Nebojte se mě oslovit, žádný problém není tak velký, aby nebyl řešitelný.
S čím mohu rodičům a dětem pomoci: náplň práce školního ŠKOLNÍHO PSYCHOLOGA vyplývá Z VYHLÁŠKY 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, nicméně na web bych vypíchla, že mojí náplní práce je i pomoc rodičům, kteří chtějí poradit s výchovou a dalším rozvojem svého dítěte, nebo si neví rady se situací v rodinném či školním prostředí svého dítěte, či by rádi zlepšili komunikaci a vztah se svým dítětem.