- Úvodní stránka
- Základní škola
- Mise a vize školy
Mise a vize školy
Výuka probíhá podle Školního vzdělávacího programu „Škola - základ života“. Ve školním roce 2021/2022 jsme nově zařadili tandemovou výuku s prvky kritického myšlení v českém jazyce v 6. - 9. ročníku a v informatice ve 4. - 9. ročníku. Vzhledem k výborným výsledkům rozšiřujeme tandemovou výuku i pro další předměty. Ve škole působí tým pedagogů, kteří vzájemně spolupracují a snaží se vytvořit pro žáky přátelské a bezpečné prostředí. V tomto týmu pracuje výchovná poradkyně, školní metodik primární prevence, školní psycholožka, koordinátoři ICT, šest asistentek pedagoga a školní speciální pedagog.
Snažíme se vést žáky k samostatnosti, aktivitě, kreativitě, spolupráci, vzájemné toleranci a trpělivosti. Pro nadané žáky i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami vytváříme co nejlepší podmínky pro jejich rozvoj. Spolupracujeme se specializovanými pracovišti, např. Pedagogicko-psychologickou poradnou Kladno a Pedagogicko-psychologickou poradnou STEP s.r.o.
Nezanedbáváme ani pohybový rozvoj dětí mladšího školního věku. Jsme zapojeni do dvou projektů. První je celonárodní projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku „Děti na startu“. Tento projekt je zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. O přestávkách se mohou děti za příznivého počasí sportovně vyžít na školním dvoře, kde jsou jim umožněny pohybové aktivity.
Pro děti druhého stupně organizujeme každoročně třídenní "Adaptační kurz" a týdenní „Ekologický kurz“ v přírodě. Žáci několika tříd prvního stupně se účastní týdenní "školy v přírodě".
Vzdělávání se snažíme doplňovat bohatou nabídkou zájmových kroužků, které jsou realizovány v odpoledních hodinách v budově školy.
V tomto školním roce jsme opět získali dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na realizaci projektu OP JAK Modernizace vzdělávání. Tato dotace nám pomáhá zkvalitnit naši odbornou způsobilost formou dalšího vzdělávání a doplnit náš tým novými potřebnými pozicemi (školní asistent v MŠ a ŠD a speciální pedagog). I ve tomto školním roce se zaměříme prioritně na lepší spolupráci s rodiči nabídkou pravidelných společných setkávání a rozvoj ICT dovedností pedagogů i žáků. Dalším realizovaným projektem je projekt NPO Podpora žáků. Z tohoto projektu čerpáme podporu na pozici školního psychologa, asistenta pedagoga, tandemového učitele, zážitkové vzdělávací programy pro žáky a preventivní programy.
Jsme školou, která chce poskytnout žákům kvalitní základy všeobecného vzdělání a vytvořit podmínky pro další vzdělávání a zejména pro uplatnění v životě. Svou vizi máme naplánovánou prozatím do roku 2025.
-
4. 2.
ZŠ: Preventivní program (IV. a V. ročníky)
-
5. 2.
ZŠ: Městská knihovna Kladno „Kudy na absolventskou práci?“ (IX.A)
-
6. 2.
ZŠ: Plavecký výcvik (II. ročník)
-
6. 2.
ZŠ: Městská knihovna Kladno „Pátrání začíná!“ (V. třída)
-
12. 2.
ZŠ: Sběr recyklovatelných materiálů
-
12. 2.
ZŠ: Městská knihovna Kladno „Kudy na absolventskou práci?“ (IX.B)
-
13. 2.
ZŠ: Plavecký výcvik (II. ročník)
-
13. 2.
ZŠ: Vědecká knihovna Kladno: „Kyberkompas – Média zneužitá“ (VII. třída)
-
13. 2.
14:30
-
17:30
ZŠ: Pomoc při podávání přihlášek na SŠ (IX. ročník)
-
17. 2.
ZŠ: Preventivní program „Blázníš?“ (IX.A)
-
18. 2.
ZŠ: Preventivní program „Blázníš?“ (IX.B)
-
20. 2.
ZŠ: Plavecký výcvik (II. ročník)
-
21. 2.
ZŠ: TŘÍDNÍ DEN
-
21. 2.
ZŠ: Vzdělávací program „Chille“ v kině Sokol (VI. - IX. ročníky)
-
25. 2.
08:00
-
16:00
ZŠ: Den otevřených dveří
-
25. 2.
ZŠ: Vědecká knihovna Kladno: „Digitální wellbeing“ (VII. třída)
-
26. 2.
ZŠ: Recitační soutěž v Lampionu – vybraní žáci
-
26. 2.
ZŠ: Zaniklé obce (terénní výuka) – středověká kolonizace Mšec – Drnek (VII. třída)
-
27. 2.
ZŠ: Plavecký výcvik (II. ročník)
-
28. 2.
ZŠ: T-mobile Center (Praha): Digitální gramotnost - IoT (VIII. ročník)